PROČ JE DŮLEŽITÉ ČÍST SLOŽENÍ KOSMETIKY?

iStock-1167499546Také už jste tak zmatení? Že nedokážete posoudit, co je v dnešní době škodlivé a co není? 
Některé studie tvrdí, že chemie ve stravě, prostředí i kosmetice, může způsobovat vážné problémy v našem těle i přírodě.
Jiní zase tvrdí, že v malé míře je chemie zcela neškodná.. Chemie má v určitých směrech, svůj vlastní význam. Ale v kosmetice, jídle a péči o tělo, tak zde opravdu nemá co dělat. 

Nemůžeme spoléhat, že u všech látek, byly provedeny spolehlivé testy. Teprve za posledních několik let se prosazují povinné oficiální přihlašovací postupy. 
My tedy vůbec nevíme, co chemické látky v našem těle způsobují. A dá se říci, že je sami na sobě testujeme a zkoumáme, zda nám něco dělají. 
Veškeré látky se také skrze kůži, dostanou do krevního řečiště a mohou tak v těle způsobovat velké problémy. I když si kupujeme daný kosmetický výrobek, ve kterém máme opravdu málo chemických látek, opravdu víme kolik těchto produktů používáme? 

Ale jak si můžete ulehčit práci? 
nakupujte přes eshopy - mají u svých produktů výčet ingrediencí, které u českých značek bývají napsané i česky.
 pokud některou složku neznáte, najděte si jí na internetu a pokud si stejně nejste jisti, zda je daná složka v pořádku, 

použijte tyto stránky -> www.slozenikosmetiky.cz nebo www.slozeni-kosmetiky.cz nebo encyklopedie.biooo.cz

některé knížky jsou skvělým pomocníkem při pořizování si kvalitní kosmetiky bez chemických látek.
Například: Vít Syrový - Tajemství kosmetiky, Gillian Deaconová - Ve rtěnce je olovo.
 

Čím více budete číst a zkoumat složení produktů, které kupujete, tím více budete postupně rozumět jednotlivým složkám a při koupi produktu v obchodě vám již nebude trvat dlouho složení přečíst a porozumět mu.
Také bychom si měli říci, jaký je rozdíl mezi přírodní a konvenční kosmetikou z hlediska chemických látek? 
Přírodní kosmetika není jen o účincích na pleti, ale hlavně o harmonizaci pleti, dodáme tedy pleti vše potřebné, aby se o sebe dokázala postarat sama a stárla dobře, byla spokojená --> nebude mít žádné výkyvy a problémy
Konvenční kosmetika, je zaměřená na efekt a do pleti se dodají látky, které něco změní.
Ovšem to jsou chemické látky, které mají sice pozitivní vliv na efekt, ale negativní vliv na naše zdraví. Nejčastější zdraví škodlivé látky: potencionální karcinogeny,chemické UV filtry - mění vlastnosti kůže, Endokrinní disruptory

Pojďme si říct dva okamžiky, které mohou nastat při používání konvenční kosmetiky:
Koktejlový efekt -  V tu chvíli kdy si žena nanese několik konvenčních produktů, plné chemie, tak dochází ke koktejlovému efektu--> Je to tedy stav, kdy mi nevíme co s námi tolik chemie udělá. Jak tělo zareaguje na určité látky.

Kumulativní efekt - Během života se chemických látek nastřádá hrozně moc.
Na závěr bych chtěla říci, že i když se to zdá být jako otrava, je opravdu důležité číst si složení kosmetiky. A jak si na to jednou zvyknete, uvidíte, že to pro vás později bude jako denní rutina.


Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení