PROČ JE DŮLEŽITÉ ČÍST SLOŽENÍ KOSMETIKY?

iStock-1167499546Také už jste tak zmatení? Že nedokážete posoudit, co je v dnešní době škodlivé a co není? 
Některé studie tvrdí, že chemie ve stravě, prostředí i kosmetice, může způsobovat vážné problémy v našem těle i přírodě.
Jiní zase tvrdí, že v malé míře je chemie zcela neškodná.. Chemie má v určitých směrech, svůj vlastní význam. Ale v kosmetice, jídle a péči o tělo, tak zde opravdu nemá co dělat. 

Nemůžeme spoléhat, že u všech látek, byly provedeny spolehlivé testy. Teprve za posledních několik let se prosazují povinné oficiální přihlašovací postupy. 
My tedy vůbec nevíme, co chemické látky v našem těle způsobují. A dá se říci, že je sami na sobě testujeme a zkoumáme, zda nám něco dělají. 
Veškeré látky se také skrze kůži, dostanou do krevního řečiště a mohou tak v těle způsobovat velké problémy. I když si kupujeme daný kosmetický výrobek, ve kterém máme opravdu málo chemických látek, opravdu víme kolik těchto produktů používáme? 

Ale jak si můžete ulehčit práci? 
nakupujte přes eshopy - mají u svých produktů výčet ingrediencí, které u českých značek bývají napsané i česky.
 pokud některou složku neznáte, najděte si jí na internetu a pokud si stejně nejste jisti, zda je daná složka v pořádku, 

použijte tyto stránky -> www.slozenikosmetiky.cz nebo www.slozeni-kosmetiky.cz nebo encyklopedie.biooo.cz

některé knížky jsou skvělým pomocníkem při pořizování si kvalitní kosmetiky bez chemických látek.
Například: Vít Syrový - Tajemství kosmetiky, Gillian Deaconová - Ve rtěnce je olovo.
 

Čím více budete číst a zkoumat složení produktů, které kupujete, tím více budete postupně rozumět jednotlivým složkám a při koupi produktu v obchodě vám již nebude trvat dlouho složení přečíst a porozumět mu.
Také bychom si měli říci, jaký je rozdíl mezi přírodní a konvenční kosmetikou z hlediska chemických látek? 
Přírodní kosmetika není jen o účincích na pleti, ale hlavně o harmonizaci pleti, dodáme tedy pleti vše potřebné, aby se o sebe dokázala postarat sama a stárla dobře, byla spokojená --> nebude mít žádné výkyvy a problémy
Konvenční kosmetika, je zaměřená na efekt a do pleti se dodají látky, které něco změní.
Ovšem to jsou chemické látky, které mají sice pozitivní vliv na efekt, ale negativní vliv na naše zdraví. Nejčastější zdraví škodlivé látky: potencionální karcinogeny,chemické UV filtry - mění vlastnosti kůže, Endokrinní disruptory

Pojďme si říct dva okamžiky, které mohou nastat při používání konvenční kosmetiky:
Koktejlový efekt -  V tu chvíli kdy si žena nanese několik konvenčních produktů, plné chemie, tak dochází ke koktejlovému efektu--> Je to tedy stav, kdy mi nevíme co s námi tolik chemie udělá. Jak tělo zareaguje na určité látky.

Kumulativní efekt - Během života se chemických látek nastřádá hrozně moc.
Na závěr bych chtěla říci, že i když se to zdá být jako otrava, je opravdu důležité číst si složení kosmetiky. A jak si na to jednou zvyknete, uvidíte, že to pro vás později bude jako denní rutina.