PROČ DÁT PŘEDNOST PŘÍRODNÍ KOSMETICE?

přírodní kosmetikaV poslední době slýcháváme otázku. ,, Používáš přírodní nebo konvenční kosmetiku ? "

Spousta lidí žije zdravě, zkoumá složení potravin a nápojů. Ale postupem času nás zajímá i to co obsahuje naše kosmetika, kterou používáme každý den na naše celé tělo.. A to z jednoho prostého důvodu.. mýdla, parfémy, šampóny, sprchové gely.. to všechno jsou produkty, jejichž obsah naše pokožka vstřebává během několika vteřin do našeho organismu a dále do celého těla, proto nás zajímá zda jsou tyto produkty šetrné jak k našemu tělu, tak i k přírodě. Tak to pojďme zjistit!

1. KONVENČNÍ KOSMETIKA - Tato kosmetika obsahuje spoustu látek, které jsou pro naše tělo škodlivé. Jako jsou například: ropa, minerální oleje, syntetické látky, dehet, parabeny, silikony, ftaláty, SLS, SLES, propylenglykol.Tyto látky se dostávají přes pokožku do těla, do krve a následně do vnitřních orgánů. Většina z těchto látek je dokonce karcinogenní- napomáhá k rakovinnému bujení buněk.Také zatěžujeme naše tělo toxiny, které nám mohou způsobit hormonální problémy, potíže s imunitou a nebo závažnější nemoci.
Co se týče účinků na naší pleť,tak ty viditelné jsou. Konvenčí kosmetika opravdu funguje, naše vlasy budou hebké, lesklé, naše pleť bude bezchybná, ale to všechno jen dočasně. Naše vlasy a pleť bude na konvenční kosmetice zkrátka závislá a pokud jí zase nedostane bude trpět. Při dlouhodobém používání se začne pleť zhoršovat a rychle stárnout, vlasy budou suché a křehké. Konvenčí kosmetika má rychlý, viditelný účinek, ale obsahuje látky které nejsou dobré jak pro životní prostředí, tak ani pro naše tělo. 

2. PŘÍRODNÍ KOSMETIKA - Abychom opravdu měli jistotu, že se jedná o přírodní kosmetiku, měli bychom znát pár faktů. 
♥ není testovaná na zvířatech 
♥ výrobní procesy kosmetiky jsou šetrné k životnímu prostředí 
 nesmí používat látky nebo procesy obsahující geneticky modifikované organismy
♥ výrobek musí obsahovat 90 a více% přírodních nebo bio složek
Krom toho, že tato kosmetika obsahuje pouze přírodní výtažky a extrakty, tak harmonizuje naši pleť, dodává rovnováhu a prospěšné látky. Účinky této kosmetiky, nejsou tak rychlé jako u konvenčí. Uvidíme je až po delší době, ale budou trvalé a bez negativních účinků. Abychom měli jistotu, že opravdu kupujeme přírodní kosmetiku, je dobré číst si složení. V dnešní době je na trhu mnoho podvodníků, kteří trvdí, že jejich kosmetika je přírodní, ale přitom obsahuje třeba jen 2% přírodních látek a zbytek je chemie. Uvidíte, že časem si sami uděláte obrázek o tom, jaká látka je pro vaše vlasy a pleť prospěšná a jaká ne.