PROČ A JAK PEČOVAT O PLEŤ POD ROUŠKOU

WhatsApp Image 2020-06-29 at 12.20.251

Také už vás nebaví nebaví nosit roušky a koukat se na vaši pleť jak trpí? 
Pojďme si spolu říci, proč je nošení roušek pro naší pleť závadné a jak zabránit znečištění naší pleti pod rouškou. 

ROUŠKA A NAŠE PLEŤ
Základem čisté pleti je čistá rouška! Velice záleží na tom, jakou roušku máta právě na sobě. 
Jednorázová rouška vydrží pouze 20 minut a poté zvlhne. Vlhko a teplo podporuje množení různých bakterií, tvorby potu,mazu a následně akné. Také se pod rouškou drží prach a nečistoty, které vedou k znečištění pleti. 
Respirátor se zdá být daleko lepší. Vydrží delší časové úseky a má daleko lepší odvětrávání, ale nejvíce ho potřebují lidé, kteří jsou v kontaktu s nemocnými. 
Látková rouška je také skvělou alternativou. Nejenom, že se může stát módním doplňkem, jelikož si můžete každý den vzít jinou, ale také si můžete sami vybrat materiál, který vyhovuje vaší pleti. Je důležité aby materiál pleť nedráždil, nebyl příliš tlustý a aby vaše pleť mohla dýchat. Nejlepším materiálem je bavlna. 
Po každém použití je důležité roušku vydezinfikovat, vyprat nechat uschnout a přežehlit. U citlivé pleti nepoužívat aviváž jen prací prostředek pro citlivou kůži.
Mokrou roušku můžeme nechat volně uschnout a nebo sušit v sušičce. 

JAK SE ZBAVIT AKNÉ POD ROUŠKOU?
Pro pleť trpící akné je typický výskyt zanícených pupínků, puchýřků, které jsou za následkem ucpání mazových žláz.
Ve tkáních pokožky pak vznikají záněty, které se obtížně, dlouho hojí.
Pro tuto pleť je důležité zařadit přípravky, které jsou přesně zaměřené na problematickou neboli aknózní pleť. Mají za úkol, regulovat tvorbu kožního mazu, působit protizánětlivě, hydratovat a zklidňovat.
Nejdůležitější je pravidelné povrchové čištění pleti, které budeme provádět pleťovým mlékem a následně tonikem na problematickou pleť. Poté do pleti rozetřeme krém. Velice vhodným kandidátem je například tento krém: Matující krém na problematickou pleť  (klikni), který budeme používat dvakrát denně - ráno a večer hned po povrchovém číštění. Vhodný je také peeling, který budeme provádět jednou za týden. Udělejte si čas a začněte chodit na kosmetiku, kde vám pleť krásně vyčistí jak mechanicky, tak ultrazvukovou špachtlí (pokud nám to situace dovolí). 

HYDRATACE JE TAKÉ DŮLEŽITÁ.
Nejenom, že pleť budeme čistit, je také zapotřebí jí neustále hydratovat, jelikož nám přes roušku není schopna dýchat a nasávat čerstvý vzduch a vlhkost, kterou potřebuje. Při nošení roušky také dochází k neustálému otírání látky o naší pleť. Tyto faktory ovlivňují vysušování pleti.
Před nasazením roušky proveďte povrchové čištění a vmasírujte do pleti speciální hydratační krém, tedy takový, který bude mít lehkou strukturu. Vhodný je například: Hydragen Rich Cream (klikni)

CITLIVÁ PLEŤ A ZČERVENÁNÍ 
Největší problém s pletí co se týče roušek, mají lidé s citlivou pletí, která je náchylná k zčervenání, žilkám a podráždění. Tohle všechno je důsledkem snížení funkce elastických vláken žilní stěny. Dochází k trvalému rozšíření kapilár, které jsou viditelné. 
Pokud se o takovou pleť nestaráme, tak trpí a může vzniknout i kuperóza, což je trvalé zarudnutí a rozšíření cév. 
Vhodné je povrchové čištění s přípravky pro citlivou pleť. Dále pleťový krém DELICATE - citlivá pleť (klikni) a uklidňující pleťová maska, kterou si budete nanášet několikrát do týdne. Co se týče peelingu, tak bych nedoporučovala mechanický, ale spíše enzymatický, který vaši pleť nebude dráždit a hlavně nebude obsahovat abrazivní částečky, které jsou hrubé.

ČERSTVÝ VZDUCH A ŽÁDNÉ RUCE NA OBLIČEJI
Otevřené okno je v této situaci velice dobrým kamarádem. Pokud nestíháte přes den jít ven do přírody, tak nechte otevřené okno. Nejenom, že se nadýcháte čerstvého vzduchu, ale vaše pleť vám za to poděkuje. Dojde tak k okysličení, osvěžení a probrání pleti, jelikož naše pleť pod rouškou nedýchá!
Co se týče sahání si rukou na obličej, tak tento zlozvyk se raději rychle odnaučte. Každou minutu naše ruce zachytí nějákou nečistotu, prach a dost pochybuji o tom, že si myjeme ruce 10 krát denně. Je velmi důležité vyhýbat se kontaktu našich rukou s naší pletí co nejvíce to půjde, alespoň v období, kdy musíme nosit roušky a naše pleť už tak dost trpí.