JAK SE ZBAVIT AKNÉ JEDNOU PRO VŽDY

akné

Když vyslovíme slovo akné, vybaví se nám problém 90% lidí. Skoro každý z nás si tento problém jistě zažil a proto ví, že tohle období nepatří mezi jedno z nejpříjemnějších. U většiny lidí akné vymizí mezi 20-23 rokem, avšak existují vyjímky, kdy se s ním člověk může potýkat celý život.
Je ale velice důležité znát příčiny akné,tak se na to jdeme podívat! :) 

PŘÍČINY AKNÉAkné je ovlivněno řadou věcí mezi nejčastější patří hormonální změny (menstruace, těhotenství, menopauza) dále také stres a špatná životozpráva

•MASTNÁ PLEŤ- U mastné pleťi se většinou objevují pupínky, ale mnoho lidí do toho používá také mastné přípravky, které tvorbu pupínků ještě podpoří.
Je možné, že díky používání mastných, hutných krémů máte zanesenou pleť ještě mnohem více.Vyzkoušejte lehčí krémy - bez minerálních olejů a parafínů a uvidíte, že vaše pleť bude konečně dýchat a zastavíte tím ucpání pórů a následné tvoření pupínků. 

•STRES - Opravdu zákeřným spouštěčem akné je stres a někdy je těžké tento problém odstranit. Se stresem se většina z nás potýká jak v práci, ve škole, na zkouškách, pohovorech..Každý ho jistě známe.
Je to tedy stav, kdy vás neustále trápí strach nebo úzkost. Vaše tělo je tedy pořád ve „stavu nouze“ a vylučuje stresové hormony, které znečišťují pleť.
Stres mimo jiné i zvyšuje produkci mazu a napětí kůže.

Doporučuji začít cvičit jógu, jít se projít do přírody a načerpat pozitivní energii, dát si na obličej hydratační masku, lehnout si na postel a poslouchat relaxační písničky nebo si dát relaxační koupel, typů je spousta a mnohem více jich najdete v dalším z mých článků.

HORMONÁLNÍ NEROVNOVÁHAČasto můžete pozorovat problémy s pletí v období těsně před periodou nebo po vysazení antikoncepce, pak jsou příčinou hormony. Při opravdu vážných problémech zajděte k doktorovi a nechte si udělat hormonální vyšetření. 

SLUNCEKůže vlivem sluníčka zesílí, uzavřou se vývody mazových žláz a vznikají záněty. Přestože opálená pleť vypadá zdravěji, protože skvrny nejsou tak vidět a dočasně se také potlačí hnisavé projevy není to žádné řešení. 

ŠPATNÝ JÍDELNÍČEK- mnoho tuků,cukrů nebo sladidel? všeho moc škodí!
Nejlepší je začít eliminační dietu- Jedná se o postup stravy ve kterém postupně odstraňujete potraviny,které nám mohou akné způsobovat.

Mezi tyto potraviny se nejčastěji řadí (bilý cukr,pšeničná mouka,mléčné výrobky,potraviny s vysokým obsahem GL,čokoláda) 
Pokud máte podezření,že vám některá z uvedených potravin škodí,nechte si udělat test na potravinovou intoleranci
Pokud  akné přetrvává, poraďte se s lékařem o dalších mnoha opatřeních, která můžete zkusit, včetně léčby které pomáhají redukovat a eliminovat akné.

KOUŘENÍMikroskopické prachové částice z cigaretového dýmu se usazují v kožních pórech a tyto ucpané póry a celkově nečistá pleť se pak stávají poznávacím znamením kuřáka. Nikotin zvyšuje produkci tuku v pleti a způsobuje její větší citlivost k hormonálním výkyvům. Akné kuřáků nebývá tolik zánětlivé, většinou jde o černé tečky a menší pupínky. Jedinou možností je přestat kouřit..


•BAKTERIE-
Bakterie zachycené v zaneseném kožním póru spouští akné. Zdravá pleť si vytváří přirozený ochranný, lehce kyselý film, nepřátelský vůči bakteriím. Když je film porušen, třeba mýdlem nebo krémem, bakterie mají skvělé podmínky pro přežití a způsobují záněty. Zkuste použít kosmetiku s neutrálním pH (5,5 a nižší) a hlavně nepoužívejte  agresivní pleťové vody, hlavně ne pro teenagery. Ideálním produktem na čištění pleti jsou čistící pleťová mléka a tonika dle typu pleťi. Dále se vyhněte slanému jídlu a také bílému pečivu a udržujte rovnováhu pleťi.

LÉKY- antidepresiva, antiepileptika a steroidy, delší používání antibiotik porušuje střevní mikroflóru.

MAČKÁNÍ PUPÍNKŮ- Na jednu stranu je dobré, že se o pleť staráme a čístíme si jí, ale je důležité vědět, že čím více si pleť hloubkově čistíte, tím více se bude zanášet, neboť se tím zbytečně dráždí mazové žlázy, které produkují více mazu. To ale neznamená, že si pleť nebudeme čistit. Ideálním řešením je navštívit kosmetické služby, kde jsou specializovaní odborníci na typy pleťí a jejich problémy. Tento člověk pak pleť šetrně, hloubkově vyčistí např. za pomocí ultrazvukové špachtle, která je bezbolestná a zamezí se tím vytvoření jizev jako při klasickém čištění. Pleť je také daleko méně podrážděná, než po klasickém čištění. 

JAK SE TEDY ZBAVIT AKNÉ?
Zaměřte se na váš jídelníček, aby byl co nejpestřejší.. Zamezte konzumaci bílé mouky a bílého cukru. Vytvořte si lepší prostředí pro střevní mikroflóry (pijte kefírové mléko a acidofilní mléko).
Nejdůležitější bod je podle mě, začít chodit na kosmetiku, nejenom že se o vaši pleť postará profesionál, ale vy si také budete mít možnost odpočinout a zrelaxovat.
V dnešní době si také můžete udělat tzv. diagnostiku pleťi a nechat si poradit přípravky, které vám zamezí tvorbu mazu.
Začněte sportovat, tím vyčistíte tělo jak zevnitř tak i zvenku a určitě se to odrazí v dobrém i na vaší pleťi.

A pokud nevíte jaké přípravky jsou pro vaši pleť ty nejlepší.. Zkuste opravdu ověřené prostředky, které tu nabízím a já věřím, že budete spokojeni. Například řada od Alissa Beaute- Pure skin Tato řada napomáhá dostat akné pod kontrolu 
--> Reguluje redukci mazu a stahuje póry
--> Vyvažuje Ph a udržuje rovnováhu bakteriální flóry 
--> Má silný protizánětlivý účinek 

Věřím,že budete spokojeni a uvidíte na své pleťi vysoce pozitivní účinky.