VŠE O CITLIVÉ PLETI

pexels-andrea-piacquadio-3754678S citlivou pletí se potýkáme čím dál častěji, jelikož reaguje úplně na všechno a je opravdu málo kvalitních, kosmetických přípravků, které by této pleti seděly.Důležité je, ale vědět, že citlivost pleti se dělí do několik odvětví a každý druh citlivé pleti se léčí úplně jinak.

JAK SE PROJEVUJE CITLIVÁ PLEŤ?
Zčervenáním, zarudnutím, pupínky, pálením, svěděním, kuperóza

JAK VZNIKÁ CITLIVÁ PLEŤ? 
Na povrchu kůže se nachází hydrolipidický film, který se ztenčuje a je tedy propustný pro patogeny a alergeny. Dojde tedy k narušení bariérové funkce kůže. Pleť začne ztrácet vodu, stává se zranitelná a snadno do ní pronikají dráždivé látky.Pokožka následně ztrácí vodu, proto je důležitá hydratace pleti.

CO JE TO HYDROLIPIDICKÝ FILM? 
 Tenká vrstva ochranného filmu na povrchu kůže, která je tvořena složkami pocházejících z potu, kožního mazu a buněčných agregádů (seskupení), vznikajících při odlupování rohové vrstvy pokožky.

PÉČE O CITLIVOU PLEŤ
Velmi zásadní je tuto pleť nezanedbávat, starat se o ní jak doma tak i v kosmetickém salóně, kde se vám o vaši pleť bude starat profesionál se zkušenostmi ohledně citlivé pleti. 
Kosmetika Alissa Beaute obsahuje speciálně vyvynutou řadu pro citlivou pleť, kterou bych doporučila každému koho se tato pleť týká.Jedná se o řadu DERMA SENSITIVE, kterou léta zkoušeli a vyvýjeli profesionálové, až dosáhli jedinečné podoby. Je důležité poznamenat, že i když se zdají být přípravky na citlivou pleť bez efektu, u této řady to není ani zdaleka pravda.

CO V PÉČI O CITLIVOU PLEŤ NESMÍ CHYBĚT?
VITAMINY, MINERÁLY - zlepšují vázání vody. Vitaminy A,C, a také vitamin E, který má vysokou antioxidační aktivitu.
Biotin aktivuje pleti vlastní produkci lipidů (tuků), které jí pomáhají obnovit její přirozený, zdravý vzhled a působí jako ochranná bariéra proti vnějšímu světu.

ROSTLINNÉ VÝTAŽKYj
MALINOVÝ OLEJ -
Je vzácný olej ze semínek malin, který obsahuje vysoký podíl vit. E. Který působí příznivě na celkovou vitalitu pokožky. Malinový olej je vhodný pro citlivou a načervenalou pokožku. Účinně regeneruje a hydratuje pleť.
BORŮVKY- Borůvky obsahují léčivé složky, které se nazývají antokyanosidy. Tyto složky mají antioxidační účinky, působí proti poškození buněk volnými radikály. Mají tedy za účinek hydratovat, regenerovat a chránit.
RŮŽE -
Zklidňuje podrážděnou pokožku. Má antibakteriální , antivirové účinky. Obsahuje vit C. , který je známý jako antioxidant a má uklidňující účinky. 
VILÍN VIRGINSKÝ – Hamamelis – je listnatý keř, na němž vyrůstají zářivě žluté a oranžové květy. Vilín obsahuje řadu antioxidantů, které působí protizánětlivě, antimikrobálně, adstringentně. Je velicé vhodný pro citlivou pleť jelikož má zklidňující a ochranné vlastnosti. Také může zlepšit stav ekzémudermatitid a dalších zánětlivých projevů. Chrání pleť proti Uv paprskům.
TŘEZALKA- Protizánětlivé účinky, hojivé účinky.
MOŘSKÁ ŘASA- Obsahuje široké spektrum minerál, vitamínu a proteinů. Podporuje regeneraci, hydrataci, prokrvení a zpevnění pleti. Snižuje intenzitu citlivosti pokožky a zvyšuje odolnost pokožky.

Alantoin – je organická sloučenina na bázi močoviny, která je pro své výrazné regenerační účinky s oblibou využívána v kosmetice i farmakologii
Panthenol - respektive kyselina pantothenová, je nezbytná pro udržení zdravé pokožky, při prevenci vzniku a rozvoje vrásek a dalších projevů stárnutí kůže. Využívá se pro její protizánětlivé, hydratační a regenerační vlastnosti.
Vzácné oleje - změkčující látky chrání přirozenou hydrataci a poskytují okamžité a dlouhotrvající zvlhčení. Nejčastěji se využívá olejů z mandle, arganu, oliv, rýže anebo semen Limnanthes Alba (Zrcadlovka Bílá).