CO JSOU TO PIGMENTOVÉ SKVRNY A JAK VZNIKAJÍ?

pigmentové skvrnyStále více se setkáváme se vznikem pigmentových skvrn, zničeho nic se objeví a my nevíme proč a ani jak docílit toho, aby zase zmizely.
Pojďme si říct nejčastější důvody proč a jak vznikají. 

Jak vznikají?
Naše bazální membrána pleti obsahuje buňky Melanocyty - které produkují vlivem UV záření kožní pigment Melanocyt. Ten způsobuje zabarvení a opálení pleti. V mladém věku melanocyty fungují velice dobře a naše pleť má skvělou schopnost se opálit, bez jakýkoliv skvrn a pigmentů. Postupem věku ale Melanocyty ztrácí schopnost produkovat Melanin, tento negativní jev se zhoršuje a urychluje nadměrným opalováním, špatnou životosprávou a volnými radikály (chemický reaktivní prvek, který ovlivňuje náš zdravotní stav). Melanocyty teda začnou být "oslabené" a začnou produkovat špatný poměr melaninu na určitých místech, kde tedy vznikají pigmentové skvrny - hyperpigmentace a nebo naopak může dojít k nedostatku pigmentu na kůži - Vitiligo. 

Typy hyperpigmentace
Mezi nejčastější hyperpigmentaci patří STAŘECKÉ SKVRNY (sluneční skvrny) - Jedná se o běžnou formu hyperpigmentace, která se projevuje po 40 roce věku,ale může se objevit dříve. Projevuje se drobnými, plochými skvrnkami hnědé barvy.
Jejich příčinou je zvýšená produkce melaninu, která působí jako ochrana proti slunečním zářením a když se začneme vystavovat slunci až příliš zvýší se produkce melaninu. 
Nejčastěji se objevují na místech, která jsou tedy vystavená slunečním zářením- obličej, krk, dekolt, ramena, ruce

Jak můžeme předejít stařeckým skvrnám? 
Je opravdu důležité chránit se před sluncem a to i za oblačného počasí. Pořiďte si tedy UV faktor (30) , který bude vhodný pro vaši pleť a nanášejte si ho každý den. Doporučuji řadu od DIEGO DALLA PALMA SUN (klikni)

Jak můžeme zmírnit a lehce odstranit stařecké skvrny?

I když se vám už stařecké skvrny objevily, nebuďte zoufalý.. Existuje spousta přípravků, které mají vybělující efekt. Důležité je, vybrat si kvalitní přípravky, které budou mít dlouhodobý účinek a budou opravdu stát za to!
Velice ze svých vlastních zkušeností co se týká mých klientů, doporučuji tuhle řadu, která je speciálně vyvinutá na stařecké skvrny od značky DIEGO DALLA PALMA - WHITELIGHT (klikni) 
Vím, že spousta lidí se bude dívat na cenu, ale není lepší pořídit si něco cenově dražšího, ale účinného? A nebojte se produkty vydrží na dlouho, jelikož stačí opravdu minimum, jsou lehce roztiratelné a velmi dobře se s nimi pracuje.


MELASMA (chloasma)  - 
Jedná se o kožní poruchu, která se vyskytuje nejčastěji v obličeji ( na tvářích, hřbetech nosu, horní ret, čelo) I když se Melasma může vyskytovat jak u žen tak  i u mužů, objevuje se z velké části u žen díky změn v hladinách hormonů.
Někdy bývá označována jako těhotenská maska, jelikož se vyskytuje hlavně u těhotných žen a nebo také u žen s hormonální antikoncepcí.

Jak Melasma vzniká?
Melanin je pigment v pokožce a Melasma vzniká zvýšenou produkcí Melaninu. 
Toto zvýšení je způsobenou různými změnami hladiny hormonů, zejména v těhotenství a nebo při užívání perorální antikoncepce.
Melasma není nijak škodlivá, ale může vyvolat nepříjemné pocity. Na rozdíl od stařeckých skvrn může Melasma zmizet sama od sebe, po porodu a nebo pokud se sníží příjem estrogenu.
Důležité je ale vědět, že k tvorbě Melasmy přispívá slunce, které jej také zhoršuje. Dále rodinné dispozice, věk a léky. 
Nepleťte si ale Melanom s Melasmou! Melasma a stařecké skvrny jsou neškodné, zatímco Melanom je životu nebezpečný.Sledujte vaše skvrny, pokud mění tvar, velikost a barvu, začnou pálet nebo svědit, zajděte si k lékaři to samé platí i u znamének.

Jak můžeme vyléčit Melasmu?
Vybělující řada od DIEGO DALLA PALMA - WHITELIGHT (klikni)
Laserová terapie - postížené oblasti se přejíždí vysokoenergetickým světlem
Chemický peeling - na pleť je aplikovaán chemický roztok ( AHA kyseliny) který odstraňuje odumřelé vrstvy pokožky a následně dochází ke stimulaci růstu nových kožních buněk -  pleť se obnoví 

POZÁNĚTLIVÁ HYPERPIGMENTACE - Tato pigmentace se může objevit při hojení kožního poranění neboli traumatu (akné nebo kosmetické zákroky), kdy se na pokožce objeví plocha nerovnoměrného zabarvení.
Léčba: Laser, Chemický peeling, Dermabraze


HYPERPIGMENTACE VYVOLANÁ LÉKY -
Jako jsou například antibiotika, antimalarika, léky pro zmírnění záchvatů, chemoterapeutické léky
Zkrátka může vznikat také jako příznak nemocí (autoimunitní onemocnění)  nebo nedostatek vitamínů.